BT Hizmetleri

Günümüzde, neredeyse hiçbir şirket hizmetlerini BT olmadan sağlayamaz. Ancak her şirkette, dahili BT'nin işletimi, sorun giderme ve daha fazla geliştirilmesiyle ilgilenebilecek (yeterli) dahili BT uzmanı yoktur. İşte bu noktada BT hizmetlerimiz devreye giriyor.

BT hizmeti nedir?
BT hizmeti, seçilen BT görevlerinin harici bir BT hizmet sağlayıcısı tarafından sağlanmasıdır. Şirket, yalnızca bir kısmının mı devredileceğine veya tüm BT yönetiminin hizmet sağlayıcıya mı devredileceğine kendisi karar verebilir. Müşteri, hizmet türü konusunda da seçeneklere sahiptir. Hizmet türü, çalışılan saat başına aylık faturalandırmadan çok yönlü kaygısız bir pakete kadar değişebilir.

BT hizmetlerinin faydaları
BT hizmetlerini kullanmanın bazı avantajları aşağıda listelenmiştir:

  • Gerekli BT kaynakları daha kolay ölçeklenebilir: Örneğin, daha fazla kapasite gerekiyorsa, önce yeni personel aramak ve ardından onları eğitmek yerine, bunlar kısa sürede doğrudan BT hizmet sağlayıcısından tedarik edilebilir.
  • Yalnızca gerçekten gerekli olan hizmetler için ödeme yapmanız gerekir: Kullanımda dalgalanma olursa, yalnızca gerçekten sağlanan hizmetler için ödeme yapılması gerekir.
  • Hizmet, ihtiyaçlarınıza göre bireysel olarak uyarlanabilir: Hizmet sağlayıcıdan ne kadar desteğe ihtiyacınız olduğuna her alan için ayrı ayrı karar verebilirsiniz.
  • Kullanılan her yazılım için derinlemesine bilgi birikimi oluşturmanıza gerek yok: Gittikçe daha fazla şirket çok sayıda farklı yazılım çözümünü işletiyor. Bu, özellikle küçük BT ekiplerinin tüm yazılım çözümleri için gerekli bilgi birikimini oluşturmasını ve sürdürmesini zorlaştırır. BT hizmetleri genellikle en azından BT departmanındaki gerekli bilgi birikiminin derinliğini azaltabilir, çünkü şüphe durumunda servis sağlayıcıdan uzmanlar kullanılabilir.
  • Çalışanlar için yardım: Hizmet sağlayıcılar BT hizmetlerini kullanarak daha önce BT departmanının sorumluluğunda olan görevleri üstlenirler. Bu size dijitalleştirme konuları için daha fazla zaman verir.

Copyright 2022 Torsateknoloji.com | Designed By Buluter